Teambuildingové aktivity - Hod oštepom

Hod oštepom

Hádzali ste už oštepom? Ak nie, je čas to zmeniť! Vaša firemná akcia alebo teambuilding môže mať i vďaka nej nádych olympiády...

Oštep bol v minulosti loveckou zbraňou, v súčasnosti je olympijskou športovou disciplínou hoci možno v odľahlých častiach sveta, kde nepoznajú ešte moderné zbrane sa i dnes používa na lov. Spája v sebe silu, rýchlosť, obratnosť a dokonalú koordináciu pohybov. Vy si ho môžete zahrnúť do športového programu ako skvelú zážitkovú aktivitu.

Pre firemné akcie a športové eventy je to disciplína vhodná pre mužov, ženy aj deti s možnosťou usporiadať súťaž o čo najdlhší alebo najpresnejší hod. K dispozícii máme moderné súťažné oštepy s ktorými sa hádže do diaľky, kde je dôležité ako ďaleko s ním dohodíte alebo stredoveký oštep, kde sa hádže na cieľ, v tomto prípade na slamený terč. Hod oštepom vám zorganizujeme na ihrisku, lúke alebo na inom vhodnom priestore s dĺžkou do 50 metrov. Je to športová aktivta vhodná na každý outdoor teambuilding. 

Táto disciplína je vynikajúca napríklad pre tematické akcie:

Športový olympijský oštep – tematika olympijské hry, súťažné aktivity
Tradičný stredoveký oštep – tematika stredovek, dobové hry, historický event
Priebeh aktivity

Po krátkom vysvetlení sa súťaží v hode oštepom na diaľku alebo na cieľ (slamený terč, figurína bojovníka). Po každom hode (alebo hode oboch oštepov) sa môžu zapísať dosiahnuté body, takže je možné pripraviť súťaž jednotlivcov alebo celých tímov. K aktivite môžeme pridať aj iné aktivity z olympiády a vy sa môžete počas firemnej akcii cítiť ako jej skutočný účastník. Užijete si príjemnú atmosféru v kruhu vašich kolegov, zamestnancov, klientov i obchodných partnerov.

Info o aktivite

Počet osôb

Doba trvania