Teambuildingové aktivity - Historická lukostreľba

Historická lukostreľba

Vrátiť sa v čase a vyskúšať si niečo čo bolo súčasťou života našich predkov? Väčšina z nás už vyskúšala streľbu z moderných zbraní, ale len málokto vyskúšal síce staršiu, ale o to tradičnejšiu streľbu z historického luku. Zabudnite na moderné vychytávky, ktoré majú dnešné moderné luky pre uľahčenie presného zásahu a vyskúšajte si ich predchodcov. 

Ak rozmýšľate nad tematicky ladeným programom na teambuilding z obdobia stredoveku alebo chcete v sebe prebudiť stredovekého bojového ducha tak práve historická lukostreľba bude tou správnou voľbou. Historická atmosféra vás bude sprevádzať počas celej firemnej akcie a vďaka nej si môžete užiť športové hry plné nových zážitkov. 

Táto aktivita je ideálnou príležitosťou vyskúšať si streľbu z historických zbraní ktorými sú i tradičné luky, ktoré si ľudia robili ručne bez použitia strojov ako je to dnes v našej modernej dobe. Spoznajte čaro tradičných lukov tak ako ich ľudia poznali už po celé tisícročia. V minulosti sa využívali a v niektorých častiach sveta sa doteraz využívajú na lov zveri, boj na diaľku či dokonca na duchovný rozvoj.

Pri dobovej historickej lukostreľbe sa používajú tradičné luky, ktoré môžeme doplniť i streľbou s tradičných kuší. Strieľať budete s tradičnými drevenými šípmi na slamené terče.

Pre zosilenie historickej atmosféry budú i naši lukostreleckí inštruktori oblečení v dobových kostýmoch waleských lukostrelcov. Vysvetlíme vám správnu techniky streľby a následne každému venujeme individuálnu pozornosť. Ak bude táto strelecká aktivita ako súčasť vášho teambuildingu môžeme pre vás zorganizovať zaujímavú súťaž jednotlivcov alebo tímov.

Aktivitu je možné realizovať ako súčasť programu na outdoor alebo indoor teambuilding a to buď v našej indoor lukostreleckej hale vo Viničnom pri Pezinku alebo v outdoor areáli v Bernolákove. Historickú lukostreľbu vám s radosťou zorganizujeme aj na inom mieste na ktoré za vami prídeme kdekoľvek na Slovensku.

Info o aktivite

Počet osôb

Doba trvania