Teambuildingové aktivity - Zorbing

Zorbing

Skočte do obrovskej zorbingovej gule a vychutnajte si skvelý zážitok aký v bežný deň nezažijete! 

Zorbing či zorbovanie je mierne extrémny šport, ktorý vznikol na Novom Zélande. Aj u nás sa táto aktivita dostala do popredia a je jednou z najobľúbenejších aktivít. Firemná akcia alebo teambuilding kde si vyskúšate poriadnu jazdu na ktorej vás budú sprevádzať aj členovia vášho tímu? Tak v tom prípade tou správnou voľbou je práve zorbing! Princíp spočíva v umiestnení človeka do veľkej nafúknutej plastovej gule, ktorá má dve vrstvy spojené tisícami laniek. Aktivita je bezpečná a ideálna hlavne na outodoor teambuilding, ale ak je k dispozícií i vhodný vnútorný priestor (telocvična, hala) môže byť i správnou voľbou na indoor teambuilding. 

Zorbing ako zábavná aktivita si rýchlo získal svoju pozornosť aj na Slovensku a klienti ho radi využívajú na svoje športové firemné hry, teambuildingové hry či iné firemné akcie. Ak ste ešte neskúšali rozhodne stojí za to, aby ste to zmenili!

Ponúkame vám dve alternatívy zorbingu:

Zorbing z kopca – vnútri zorbu je pevne pripútaná jedna či dve osoby a princípom je neriadené gúľanie zorbu zo svahu smerom dole. Ideálny sklon svahu je 20 stupňov a dĺžka maximálne 200 metrov. Zorb zastaví buď samovoľne do protisvahu, alebo je istený záchytnou sieťou. Všetko s dôrazom na vašu bezpečnosť!      
Zorbing na rovine – jedna alebo dve osoby nie sú v guli pripútané, ale v nej chodia a tým celý zorb premiestňujú do požadovaného cieľa. Zorbing na rovine má mnoho výhod, nielenže sa dá plnohodnotne zorganizovať vonku aj vnútri, ale na rozdiel od zorbingu z kopca je tento riadený a teda aj vhodný na rôzne individuálne a tímové súťaže. 
Aj táto aktivita je výborná na prehĺbenie tímovej spolupráce. Kto má viac odvahy je vnútri a kto trochu menej koordinuje jej hladký príchod do cieľa, bez toho aby sa vybočilo z vyznačenej trasy!

Info o aktivite

Počet osôb

Doba trvania