Tematický teambuilding - Kurz prežitia

Kurz prežitia

Kurz prežitia - výnimočný zážitok, kde si overíte vaše schopnosti, zručnosti, odolnosť a silu vôle! 

Firemná akcia na ktorej absolvujete kurz prežitia bude pre vás nielen skvelým zážitkom, kde nadobudnete nové skúsenosti, ale aj preverením vašich schopností, zručnosti a odvahe. Dnes v modernej civilizácií mnohokrát zabúdame, že nepotrebujeme najlepšie technické vychytávky, aby sme sa dokázali v prípade nutnosti ukryť v lese a využiť potenciál toho čo ponúka. Okrem toho vďaka kurzu prežitia spoznáte lepšie sami seba a vyskúšate a naučíte sa nové veci. Niektoré z nich moderný ľudia už nepoužívajú pretože v bežnom živote ich nepotrebujú avšak v prípade extrémnych situácií môžu byť vedomosti, ktoré nadobudnete prínosom i do budúcnosti každého jednotlivca. Nikdy neviete kedy sa Vám všetky tieto užitočné rady a poznatky budú hodiť a vy ich využijete. Na to aby ste dokázali stráviť nejaký čas v lese potrebujete len pár základných vecí, ktoré dokážu mnoho ak sa ich správne naučíte používať. 

Pripravíme vám dobrodružstvo, kde získate praktické vedomosti z rôznych krízových situácií, ktoré môžu v živote človeka nastať. Pre ten najhodnotnejší zážitok čerpáme z dlhoročnej praxe inštruktorov špeciálnych armádnych alebo policajných zložiek. Odhodlajte sa na náš kurz prežitia a nájdite hranice svojich fyzických a psychických síl. Na kurze prežitia si budete môcť vybrať z mnohých individuálnych aj tímových aktivít, ako napríklad:

- orientácia v teréne (s použitím mapy, ale i bez mapy a buzoly),
- zakladanie ohňa bez zápaliek,
- spoznanie liečivých rastlín vhodných na varenie a ich ostatné využitie,
- príprava stravy, pečenie chleba, skladovanie potravín,
- vyrábanie rôznych pomôcok,
- príprava prístrešku na noc, 
- filtrovanie vody,
- psychicky prekonať stres,
- zlaňovanie a iné zaujímavé činnosti súvisiace s kurzom prežitia.

Okrem týchto rôznych zaujímavých aktivít si môžete kurz prežita doplniť aj strelckými aktivitami ako je lukostreľba alebo streľba z kuše, kde vás naučíme správnu techniku streľby a vy sa naučíte správne strieľať, mieriť a zasiahnuť požadovný terč. Ideálnym doplnkom, ktorý sa tiež hodí aj do tejto tématiky môže byť aj simulácia lovu na 3D zvieratká v životnej veľkosti. Ide o makety zvierat, ktoré sú na nerozoznanie od tých skutočných a my vám vďaka ním priblížime lov. Zvieratká sú umiestnené v teréne na rôzne vdzialenosti a majú na sebe vyznačené zóny, ktoré je potrebné zasiahnúť na to, aby ste si ich ulovili. Kurz prežitia môže trvať od niekoľkých hodín (ideálne aspoň 5) po niekoľko dní. 90 % výučby je zameranej na praktické zručnosti v teréne. S nadstavením programu vám radi poradia skúsení profesionáli a pripravuje sa vždy individuálne s prihliadnutím na konkrétnu skupinu, prostredie, očakávania klienta a času, ktorý máte vyhradený. 

Ide o bezpečný náučný kurz a každý účastník dostane aj certifikát o po jeho absolvovaní, zdravotné zabezpečenie počas celého jeho trvania, pripoistenie pre prípad úrazu s trvalými následkami, spotrebný materiál a samozrejme dohľad a vedenie od profesionálnych inštruktorov. Kurz prežitia je ideálny program na každý outdoor teambuilding pre všetkých, ktorí milujú dobrodružstvo a chcú výjsť zo zabehnutého stereotypu a prežiť deň z ktorého si odnesiete nie len dobrý pocit ale i výnimočný zážitok. Kurz je možné realizovať celoročne a za každého počasia, pokiaľ samozrejme nejde o mimoriadny extrém. Kurz prežitia je tiež možné pripraviť v rôznej náročnosti.

Info o aktivite

Počet osôb

Doba trvania