zazitkove
Fun
ciara
Kurz prežitia
vsetky strelecke fun motto vodne
dalsiaprewnext
Kurz prežitia
DRUH: OUTDOOR
POČET OSÔB: min. 10 / opt. 20 / max. 40
DOBA TRVANIA: 5 hodín - 5 dní
DOPLŇUJÚCA INFO: Za každého počasia
NÁROČNOSŤ:

Kurz prežitia - výnimočný zážitok, kde si overíte Vaše schopnosti, zručnosti, odolnosť a silu vôle! 

Firemná akcia na ktorej absolvujete kurz prežitia bude pre Vás nielen skvelým zážitkom kde nadobudnete nové skúsenosti, ale aj preverením Vašich schopností, zručnosti a odvahe. Dnes v modernej civilizácií mnoho krát zabúdame, že nepotrebujeme najlepšie technické vychytávky aby sme sa dokázali v prípade nutnosti ukryť v lese a využiť potenciál  toho čo ponúka. Okrem toho vďaka kurzu prežitia spoznáte lepšie sami seba a vyskúšate a naučíte sa nové veci. Niektoré z nich moderný ľudia už nepoužívajú pretože v bežnom živote ich nepotrebujú avšak v prípade extrémnych situácií môžu byť vedomosti, ktoré nadobudnete prínosom i do budúcnosti každého jednotlivca. 

Nikdy neviete kedy sa Vám všetky tieto užitočné rady a poznatky budú hodiť a Vy ich využijete. Na to aby ste dokázali stráviť nejaký čas v lese potrebujete len pár základných vecí, ktoré dokážu mnoho ak sa ich správne naučíte používať. 

Pripravíme Vám dobrodružstvo, kde získate praktické vedomosti z rôznych krízových situácií, ktoré môžu v živote človeka nastať. Pre ten najhodnotnejší zážitok čerpáme z dlhoročnej praxe inštruktorov špeciálnych armádnych alebo policajných zložiek.

Odhodlajte sa na náš kurz prežitia a nájdite hranice svojich fyzických a psychických síl. Na kurze prežitia si budete môcť vybrať z mnohých individuálnych aj tímových aktivít, ako napríklad:

  • Orientácia v teréne (s použitím mapy, ale i bez mapy a buzoly)
  • Zakladanie ohňa bez zápaliek
  • Spoznanie liečivých rastlín vhodných na varenie a ich ostatné využitie
  • Príprava stravy, pečenie chleba, skladovanie potravín
  • Vyrábanie rôznych pomôcok
  • Príprava prístrešku na noc 
  • Filtrovanie vody
  • Psychicky prekonať stres
  • Zlaňovanie a iné zaujímavé činnosti súvisiace s kurzom prežitia
Okrem týchto rôznych zaujímavých aktivít si môžete kurz prežita doplniť aj strelckými aktivitami ako je lukostreľba alebo streľba z kuše, kde Vás naučíme správnu techniku streľby a Vy sa naučíte správne strieľať, mieriť a zasiahnúť požadovný terč. Ideálnym doplnkom, ktorý sa tiež hodí aj do tejto tématiky môže byť aj simulácia lovu na 3D zvieratká v životnej veľkosti. Ide o makety zvierat, ktoré sú na nerozoznanie od tých skutočných a my Vám vďaka ním priblížime lov. Zvieratká sú umiestnené v teréne na rôzne vdzialenosti a majú na sebe vyznačené zóny, ktoré je potrebné zasiahnúť na to, aby ste si ich ulovili. 

Kurz prežitia môže trvať od niekoľkých hodín (ideálne aspoň 5 hod.) po niekoľko dní. 90 % výučby je zameranej na praktické zručnosti v teréne. S nadstavením programu Vám radi poradia skúsení profesionáli a pripravuje sa vždy individuálne s prihliadnutím na konkrétnu skupinu, prostredie, očakávania klienta a času, ktorý máte vyhradený. 

Ide o bezpečný náučný kurz a každý účastník dostane aj certifikát o po jeho absolvovaní, zdravotné zabezpečenie počas celého jeho trvania, pripoistenie pre prípad úrazu s trvalými následkami, spotrebný materiál a samozrejme dohľad a vedenie od profesionálnych inštruktorov. Kurz prežitia je ideálny program na každý outdoor teambuilding pre všetkých ktorí milujú dobrodružstvo a chcú výjsť zo zabehnutého stereotypu a prežiť deň z ktorého si odnesiete nie len dobrý pocit ale i výnimočný zážitok. Kurz je možné realizovať celoročne a za každého počasia, pokiaľ samozrejme nejde o mimoriadny extrém. Kurz prežitia je tiež možné pripraviť v rôznej náročnosti. 

foto