zazitkove
Strelecké
ciara
Kurz prežitia
vsetky strelecke fun motto vodne
dalsiaprewnext
Kurz prežitia
DRUH: OUTDOOR
POČET OSÔB: min. 10 / opt. 20 / max. 40
DOBA TRVANIA: 5 hodín - 5 dní
DOPLŇUJÚCA INFO: Za každého počasia
NÁROČNOSŤ:

Kurz prežitia - výnimočný zážitok, kde si overíte Vaše schopnosti, zručnosti, odolnosť a silu vôle! 

Firemná akcia na ktorej absolvujete kurz prežitia bude pre Vás nielen skvelým zážitkom kde nadobudnete nové skúsenosti, ale aj preverením Vašich schopností, zručnosti a odvahe. Dnes v modernej civilizácií mnoho krát zabúdame, že nepotrebujeme najlepšie technické vychytávky aby sme sa dokázali v prípade nutnosti ukryť v lese a využiť potenciál  toho čo ponúka. Okrem toho vďaka kurzu prežitia spoznáte lepšie sami seba a vyskúšate a naučíte sa nové veci. Niektoré z nich moderný ľudia už nepoužívajú pretože v bežnom živote ich nepotrebujú avšak v prípade extrémnych situácií môžu byť vedomosti, ktoré nadobudnete prínosom i do budúcnosti každého jednotlivca. 

Nikdy neviete kedy sa Vám všetky tieto užitočné rady a poznatky budú hodiť a Vy ich využijete. Na to aby ste dokázali stráviť nejaký čas v lese potrebujete len pár základných vecí, ktoré dokážu mnoho ak sa ich správne naučíte používať. 

Pripravíme Vám dobrodružstvo, kde získate praktické vedomosti z rôznych krízových situácií, ktoré môžu v živote človeka nastať. Pre ten najhodnotnejší zážitok čerpáme z dlhoročnej praxe inštruktorov špeciálnych armádnych alebo policajných zložiek. Firemná akcia na ktorú nezabudnete.

Odhodlajte sa na náš kurz prežitia a nájdite hranice svojich fyzických a psychických síl. Na kurze prežitia si budete môcť vybrať z mnohých individuálnych aj tímových aktivít, ako napríklad:

  • Orientácia v teréne (s použitím mapy, ale i bez mapy a buzoly)
  • Zakladanie ohňa bez zápaliek
  • Spoznanie liečivých rastlín vhodných na varenie a ich ostatné využitie
  • Príprava stravy, pečenie chleba, skladovanie potravín
  • Vyrábanie rôznych pomôcok
  • Príprava prístrešku na noc 
  • Filtrovanie vody
  • Psychicky prekonať stres
  • Zlaňovanie a iné zaujímavé činnosti súvisiace s kurzom prežitia
Okrem týchto rôznych zaujímavých aktivít si môžete kurz prežita doplniť aj strelckými aktivitami ako je lukostreľba alebo streľba z kuše, kde Vás naučíme správnu techniku streľby a Vy sa naučíte správne strieľať, mieriť a zasiahnúť požadovný terč. Ideálnym doplnkom, ktorý sa tiež hodí aj do tejto tématiky môže byť aj simulácia lovu na 3D zvieratká v životnej veľkosti. Ide o makety zvierat, ktoré sú na nerozoznanie od tých skutočných a my Vám vďaka ním priblížime lov. Zvieratká sú umiestnené v teréne na rôzne vdzialenosti a majú na sebe vyznačené zóny, ktoré je potrebné zasiahnúť na to, aby ste si ich ulovili. 

Aká dlhá je táto firemna akcia? Kurz prežitia môže trvať od niekoľkých hodín (ideálne aspoň 5 hod.) po niekoľko dní. 90 % výučby je zameranej na praktické zručnosti v teréne. S nadstavením programu Vám radi poradia skúsení profesionáli a pripravuje sa vždy individuálne s prihliadnutím na konkrétnu skupinu, prostredie, očakávania klienta a času, ktorý máte vyhradený. 

Ide o bezpečný náučný kurz a každý účastník dostane aj certifikát o po jeho absolvovaní, zdravotné zabezpečenie počas celého jeho trvania, pripoistenie pre prípad úrazu s trvalými následkami, spotrebný materiál a samozrejme dohľad a vedenie od profesionálnych inštruktorov. Kurz prežitia je ideálny program na každý outdoor teambuilding pre všetkých ktorí milujú dobrodružstvo a chcú výjsť zo zabehnutého stereotypu a prežiť deň z ktorého si odnesiete nie len dobrý pocit ale i výnimočný zážitok. Kurz je možné realizovať celoročne a za každého počasia, pokiaľ samozrejme nejde o mimoriadny extrém. Kurz prežitia je tiež možné pripraviť v rôznej náročnosti. Kto ho raz vyskúša, ten pochopí že firemná akcia bez skutočných emócii je nezabudnuteľná.

foto